Czy bez plastiku można żyć?

Opublikowano: 02/23/2021 / Kategoria: brak / Komentarze: brak

Niedawno zakończyła się akcja Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hrubieszowie promująca zastępowanie wszechobecnego tworzywa sztucznego przyjaznymi dla środowiska zamiennikami. Nasze ekologiczne torby bawełniane trafiły w ręce każdego, kto w ciągu 5 tygodni minimum raz na 7 dni wypożyczył jedną książkę.

Torba miała na sobie nadruk wypracowany na warsztatach kreatywnego pisania tekstów Loesje, organizowanych przez Bibliotekę – „Plastik, nie kupuję tego – szkło”, logo  Biblioteki oraz sponsora projektu – Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Hrubieszowie. Organy te zjednoczyły się, aby wesprzeć środowisko naturalne pod tytułem „Promujemy ekologię promując czytelnictwo”.

Z jednej płóciennej torby można korzystać latami, natomiast jednorazowe reklamówki od razu lądują w koszu, jeszcze bardziej zaśmiecając środowisko. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy wspomóc akcję uświadamiającą ludzi jak poprzez niewiele wysiłku można przysłużyć się naszej planecie. Poruszanie tematów zero waste, recyklingu, upcyklingu oraz „odplastikowywania” kuchni są bliskie również naszemu sercu.  

torba materiałowa

Od kilkunastu lat wprowadzamy na rynek w 100% naturalne torby, kosmetyczki czy worki. Naszym marzeniem jest, aby każdy był świadomy tego, że ma wybór pomiędzy używaniem albo produktów ekologicznych, albo szkodliwych dla środowiska. Jesteśmy pionierami w produkcji wytworów z bawełny organicznej i z bawełny z recyklingu. Pokazujemy, że można mieć wyjątkowe gadżety reklamowe i równocześnie wspierać polską produkcję.

I tak jak głosił plakat: „Czy bez plastiku można żyć? Używając ekologicznej torby wielokrotnego użytku będzie łatwiej…”

 

Torba dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hrubieszowie została wykonana z modelu TM02 i materiału drelich 280g w kolorze naturalnym, natomiast uszy torby zostały wykonane w kolorze chabrowym.

Dowiedz się więcej o akcji biblioteki: tutaj i tutaj


Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuję