Ekologia oczami najmłodszych

Opublikowano: 11/06/2021

Współpraca Mart’s Bags z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Strykowie.

W ostatnim czasie współpracowaliśmy z nauczycielami z wymienionej szkoły. Mogliśmy być częścią pięknej historii. Ze względu na ograniczone możliwości pracy zdalnej z dziećmi w wieku szkoły podstawowej, jedna z nauczycielek wpadła na pewien genialny pomysł… A my pomogliśmy go zrealizować!

Wszyscy uczniowie szkoły zostali zaproszeni do udziału w konkursie ze względu na Międzynarodowy Dzień Ziemi. Przed uczniami stanęło nie lada wyzwanie - projekt eko-torby. Jako zachęta i nagroda dla dzieci posłużyły właśnie… bawełniane torby! Ale nie byle jakie. Zwycięzcy i wyróżnieni mogli cieszyć się workoplecakami z ich własnymi pracami! To unikatowe trofeum - dodatkowo wypełnione po brzegi innymi nagrodami. Tego zlecenia podjęliśmy się ze szczególną motywacją i pasją.

torby bawelniane

Dbanie o naszą planetę i bycie eko w każdej dziedzinie życia są jednym z naszych priorytetów. Tym chętniej pomogliśmy w organizacji konkursu poprzez przygotowanie toreb. To doskonały przykład praktycznego pokazywania dzieciom - już od najmłodszych lat - że powinniśmy dbać o nasze wspólne dobro, którym jest nasze środowisko. Konkurs był kreatywną lekcją, której z pewnością nie zapomną!

Mimo wielu trudności związanych z pracą zdalną, wiele dzieci zaangażowało się w projektowanie pięknych grafik i wszystkie dostarczyły swoje prace na czas. Następnie jury złożone z nauczycieli przedmiotów przyrodniczych wybrało najlepsze z najlepszych. Po zeskanowaniu, w formie cyfrowej trafiły one do nas i wydrukowaliśmy je na konkretnych modelach toreb. Następnie trafiły do projektantów wyłonionych przez jury. Niektóre z grafik są naprawdę ujmujące, a dzieciom nie sposób odmówić pomysłowości!  Jesteśmy dumni, że mogliśmy dodać coś od siebie i w taki sposób pomóc szkole w Strykowie. Mniejsze szkoły częściej charakteryzują się rodzinną, serdeczną atmosferą.

Każdy powód jest dobry, aby zadbać o środowisko. Ty także możesz stworzyć piękną historię, decydując się na zakup bawełnianej torby. Powiedz plastikowi stanowcze “nie” mówiąc “tak” produktom ekologicznym wielokrotnego użytku. Wybierz jakość i design (rozmiar, materiał, grafika i inne) dopasowany specjalnie dla Ciebie.

torba szmaciana