Organic & Recycled

Bawełna organiczna i bawełna z recyklingu

Bawełna organiczna i bawełna z recyklingu dołączyła do grona naszych flagowych materiałów. Szyjemy torby materiałowe z nowym, dodatkowym spojrzeniem na ekologię. Ekologiczne torby i inne produkty bawełniane świetnie nadają się jako wizytówka. Oferujemy produkcję wszystkich naszych wyrobów z każdego rodzaju bawełny. W ofercie znajduje się 18 standardowych modeli toreb, workoplecaki, woreczki, kosmetyczki i fartuchy.
Seria materiałów ekologicznych zawiera w sobie bawełnę organiczną o gramaturze 150g i 220g w kolorze naturalnym, a także bawełnę z recyklingu o gramaturze 150g w kolorze naturalnym. Torby materiałowe Mart’s Bags cechuje wysoka jakość wykonania i estetyka w każdym detalu. Obecnie torby z bawełny organicznej i z recyklingu wpasowują się w listę TOP produktów ekologicznych. Wszystkie produkty szyjemy w Polsce.

Co to znaczy, że materiał jest organiczny?

Materiał organiczny to taki, który został wytworzony z produktów pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego lub jest z nimi ściśle związany.
Standardy i zasady produkcji materiałów organicznych są ścisłe i mają zastosowanie w metodach uprawy roślin, życiu zwierząt, sposobie produkcji i pakowania. Procesy tworzenia materiałów są dokładnie kontrolowane po to, aby żadne zanieczyszczenie pochodzenia nieorganicznego, chemikalia czy antybiotyki nie dostały się do produkcji, a proces został przeprowadzony prawidłowo. Proces produkcji bez wyjątku powinien być całościowo organiczny, ponieważ będzie on ostatecznie wpływał na gotowy produkt. Ponadto owe zasady mają na mają na celu promowanie najlepszych metod uprawy i dbałości o środowisko.
Rolnicy zdają sobie sprawę z tego, że metody uprawy roślin w gospodarstwach ekologicznych powinny być przyjazne dla środowiska. Metody te są określone prawem i muszą być przestrzegane. Rolnicy holistycznie podchodzą do swoich upraw na przykład poprzez stosowanie naturalnych nawozów. Sztuczne nawożenie roślin, pestycydy i nieorganiczne procesy podczas produkcji są zakazane. Gleba powinna być żyzna, bogata w składniki odżywcze, nawożona substancjami organicznymi takimi jak obornik lub kompost. Zwierzęta powinny żyć na wolnym wybiegu. Poza tym składniki modyfikowane genetycznie są zakazane. Wynika to z faktu, że uprawy organiczne same w sobie promują już zdrowie i ekologię w gospodarstwie, czyli zdrową, ekologiczną produkcję.
Pamiętajmy, że nieorganiczna produkcja przyczynia się do zmian klimatu. Z tego powodu zasady rolnictwa ekologicznego zawierają zakaz sztucznych, chemicznych nawozów, a materiały organiczne wymagają dokładnego i starannego pakowania oraz odpowiednich oznakowań czy etykiet z kodem certyfikacji.

Co oznacza materiał z recyklingu?

Ekotkaniny wykonane z włókien pozyskanych z materiałów z recyklingu, to tekstylia, które przechodzą przez wiele cykli życia. Istnieją produkcje wykorzystujące ponownie materiały ze zużytych ubrań, odpadów z pierwszych produkcji odzieży, odzyskanej przędzy, zregenerowanych tkanin czy butelek PET. Powstały materiał z recyklingu jest bazą do tworzenia toreb. Tego rodzaju produkcja pozwala ograniczyć tworzenie śmieci, a opracowane procesy odzyskiwania surowców i tworzenia kolejnych cyklów życia prowadzą do powstania produktów o bardzo wysokiej jakości.
Branża tekstylna cały czas ewoluuje i rozwija się w dziedzinie wykorzystania surowców wtórnych. Firmy nieustannie poszukują nowych możliwości wytwarzania tkanin, a produkcja jest coraz bardziej świadoma i ma coraz większy, pozytywny wpływ na środowisko naturalne. Tkaniny, które są wykorzystywane przez Mart’s Bags do produkcji każdego modelu torby są sprawdzone i autoryzowane przez organizację Textile Exchange certyfikatem Recycled Claim standard.


Dlaczego Organic i Recycled?

Materiały te są wytrzymałe. Ponadto materiały organiczne i z recyklingu są ekologiczne i wykonane z myślą o środowisku, co jest ich przewagą nad standardowymi  czy syntetycznymi tekstyliami.

Co  można wyprodukować z ekologicznych materiałów? Bawełna organiczna oraz bawełna z recyklingu to materiały idealnie nadające się do szycia produktów takich jak torby materiałowe, kosmetyczki czy woreczki i workoplecaki. 

Innowacyjność i eko rozwiązania to nasza myśl przewodnia. Potrafimy spełnić Twoje oczekiwania tworząc torbę reklamową według wskazanych potrzeb. Oferujemy produkty materiałowe, które mogą posłużyć jako nośnik reklamy.