Bawełna z recyklingu 190g

Opublikowano: 03/03/2023

Bawełna z recyklingu to jeden z flagowych materiałów Mart’s Bags. Od niedawna dostępna jest, oprócz standardowej gramatury 150, również w wersji 190g. Nowy materiał z racji na większą gramaturę jest grubszy co podnosi trwałość produktu. Dzięki trwalszej formule możesz cieszyć się swoim produktem bawełnianym jeszcze dłużej.

Materiał z recyklingu 190g – co warto wiedzieć?

Fabryki odzieżowe generują odpady z przycinania materiałów. Niegdyś odpady te były wyrzucane jednak najnowsze technologie pomogły ponownie wykorzystać je do produkcji przędzy z recyklingu. Przędze te są produkowane przy użyciu odpadów bawełnianych oraz włókien z butelek PET również pochodzących z recyklingu.

Proces wytwarzania przędzy z recyklingu rozpoczyna się zebraniem odpadów, które powstają w fabrykach odzieżowych, następnie są one sortowane według kolorów i rozdrabniane na bawełnę za pomocą maszyn "bijących". Aby zwiększyć wytrzymałość powstałej bawełny dodawane są recyklingowane włókna z butelek PET w proporcji 5-10%.

 

 

Opracowane procesy odzyskiwania surowców i tworzenia kolejnych cyklów życia prowadzą do powstania produktów o bardzo wysokiej jakości. Firma Mart’s Bags podąża za coraz prężniej rozwijającą się dziedziną wykorzystywania surowców wtórnych. Z tego tytułu tkaniny używane do produkcji naszych produktów są sprawdzone i autoryzowane przez organizację Textile Exchange certyfikatem Global Recycled Standard (GRS) .

Zdecyduj się na ekologiczny gadżet reklamowy od Mart’s Bags i ciesz się reklamą, która nie szkodzi środowisku.

 

MART’S BAGS

info@torby-bawelniane.pl

+48 797 625 351