Dzień bez opakowań foliowych w Dzierżeniowe

Opublikowano: 18/01/2022

W kalendarzu ekologicznym 23 stycznia jest dniem bez opakowań foliowych. Z tej okazji organizowane są różne akcje uświadamiające ludzi o szkodliwości reklamówek, zaśmieceniu planety i sposobach na pozbycie się jednorazowych toreb z codziennego funkcjonowania.

Dzierżoniów to miasto położone na Dolnym Śląsku. Jego urząd postanowił wyjść z inicjatywą poprzez  rozdawanie toreb na zakupy wielorazowego użytku swoim mieszkańcom. We wtorek 26 stycznia w dzierżoniowskim Biurze Promocji można się było zgłosić po torbę bawełnianą, która miała na sobie logo zachęcające do ponownego wykorzystywania toreb na zakupy.

Torby dostępne były w dwóch wariantach. Pierwsza to model TM15, w kolorze naturalnym. Jej uszy i dno były pomarańczowe, a nadruk wykonany był metodą sitodruku. Torby wykonane były przy użyciu materiału o nazwie drelich 280g. Druga torba to większa wersja pierwszej, model TM 14, z rączkami, dnem i bokami w kolorze granatowym.

Kampania „Dzierżoniów nastraja pozytywnie na ekologię” zachęca mieszkańców do świadomych wyborów, pokazując, że ekologiczne rozwiązania są lepsze zarówno dla planety, jak i dla naszego portfela. Aby zminimalizować użycie jednorazowych reklamówek, przed zakupami wystarczy pamiętać o zabraniu ze sobą swojej torby bawełnianej, a warzywa i owoce pakować w specjalne wielorazowe woreczki.

Coraz więcej sklepów wspiera takie rozwiązania, pozbywając się reklamówek, które rozkładają się przez kilkaset lat. W dzisiejszych czasach mamy mnóstwo ekologicznych rozwiązań, musimy tylko być ich świadomi. Przypominanie mieszkańcom o dniu bez opakowań foliowych bardzo na tę świadomość wpłynęło. Mamy nadzieję, że tego typu akcje staną się czymś powszechnym, a troska o dobro naszej planety rozprzestrzeni się i lokalnie, i globalnie.

Jeśli chciałbyś, aby Twoja organizacja czy przedsiębiorstwo przyłączyło się do dbania o planetę i używania produktów ekologicznych, zobacz naszą ofertę produktów z bawełny organicznej i bawełny z recyklingu. Jako jedna z niewielu firm w Europie posiadamy certyfikaty RCS, GOTS, FAIRTRADE oraz OEKO – TEX. Oferujemy najwyższą jakość w zgodzie ze środowiskiem.

Aby dowiedzieć się więcej na temat akcji "Dzierżoniów nastraja pozytywnie na ekologię" kliknij tutaj.

MART'S BAGS

info@torby-bawełniane.pl

+48 797 625 351