Opublikowano: 18/09/2021

W Mart’s Bags możliwości dostosowywania produktów do potrzeb indywidualnych są arcyszerokie. Jednym z elementów zazwyczaj zaniedbywanych (prawdopodobnie ze względu na mały rozmiar) są… metki. Dzisiaj przyjrzymy się im nieco dokładniej, aby lepiej poznać bogactwo dostępnego wyboru i jego znaczenie.  
Jednymi z najczęstszych metek w naszych produktach są metki drukowane oraz drukowane wprost na torbie. Jaka jest między nimi różnica? Metkę drukowaną na torbie przenosi się na materiał torby przy pomocy metody sitowej lub transferowej. To rozwiązanie dla osób, które nie lubią, kiedy coś wystaje z torby. Nadruk może znajdować się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz torby. To jeden z najlepszych sposób na łagodne i nieinwazyjne umieszczenie logotypu lub hasła. Z kolei metka drukowana jest na jednym z trzech rodzajów materiału: satyny, nylonu lub poliestru. W przypadku wyboru tej metody jednym z plusów jest możliwość wybrania wielokolorowego druku (w zależności od użytej metody: termotransfer lub hot stamp). Jest doskonałym rozwiązaniem, jeżeli zależy nam na gustownej i taniej wszywce firmowej. 

metka ekologiczna

Innym częstym wyborem jest metka żakardowa. Tka się je z przędzy poliestrowej najwyższej jakości, co daje im niezrównaną trwałość. W przypadku takich wszywek możliwa jest opcja wyboru szerokości od 5 mm do 200 mm (0.5 cm i aż 20 cm), grubości oraz konfekcjonowania. Jeżeli w metce najbardziej interesuje Cię solidność i odporność danej metki - żakard to wybór doskonały.

 
Ostatnie dwa typy, nieco mniej powszechne, ale mające swoje zalety to ekoskóra oraz washpapa. Znana ekoskóra to oczywiście imitacja skóry naturalnej. Metki z tego materiału dostępne są w wielu kolorach. Innym ważnym plusem jest możliwość grawerowania na niej znaków oraz wycinania dowolnych kształtów. Zdecyduj się na ten materiał, jeżeli masz jakiś szalony pomysł na metkę — potraktuj ekoskórę jako surowiec do działań specjalnych. Washpapa to tak naprawdę… papier, który można prać i szyć. Jest trwały i elastyczny ze względu na zawarty wewnątrz lateks. Bywa nazywany skórą dla wegan ze względu na jego skład, często wybierany np. do produktów zero waste. To tworzywo możemy przygotować w wielu modnych kolorach, a sama struktura sprawia, że metki wykonane z washpapy przyciągają oko i wyróżniają się na tle innych. 
To tylko połowa z możliwości, które oferujemy w Mart’s Bags. Oznacza to, że jesteśmy dopiero na półmetku, a druga część przed nami! W niej dobiegniemy do mety i to będzie pełny obraz wszystkich dostępnych metek. Więcej na ten temat już teraz możecie znaleźć na naszej stronie — kliknij tutaj: https://torby-bawelniane.pl/dodatki.