Jesteśmy na targach, tylko targów brak

Opublikowano: 13/02/2021

Słyszeliście o Międzynarodowych targach branżowych dla działów reklamy i druku? Targi branżowe dla wielu firm to czas i możliwość pokazania się światu osobiście. Na targach poznajemy potencjalnych klientów i dajemy im możliwość rozmowy twarzą w twarz, dotknięcia produktu oraz poznanie działalności i produkcji od podszewki. Targi reklamy odbywają się w kilku krajach i miastach w Europie. Na to wydarzenie zjeżdżają się właściciele i przedstawiciele wielu firm z różnych krajów. W  jednym miejscu pojawiają się konkurenci rywalizujący ze sobą o tego samego klienta, a jednocześnie wspólnie w atmosferze współpracy budujący przedsięwzięcie. Jak możecie się domyślić, całość „wydarzenia” przepełniona jest wieloma emocjami.

1160x916-targi

Co roku wszystkie targi odbywają się stacjonarnie. W roku 2021 wiele wydarzeń zostało odwołanych ze względu na sytuację epidemiologiczną na świecie. Jakie rozwiązania proponują organizatorzy targów? Czy targi online spełnią swoja rolę w 100%? Czy targi online maja w ogóle rację bytu?

Targi są idealną platformą dla rozwoju biznesu, oferując wszystko to, czego mogą potrzebować uczestnicy. Na wydarzeniach często organizowane są szkolenia tematyczne, wykłady i prezentacje oraz spotkania i wywiady z wybranymi osobami.

 

Expo? To miejsce licznych spotkań przedstawicieli z branży. Możliwość spotkania się z drugim człowiekiem twarzą w twarz stwarza przestrzeń na wymianę cennych doświadczeń oraz poznania produktów osobiście. Jednak dzisiejszy świat, w tym reklama, sprzedaż i wiele innych aktywności przenosi się do Internetu. Z każdym miesiącem internetowy świat zaczyna przejmować biznesy, które zmuszone są poddać się nadchodzącym trendom i potrzebom swoich klientów.

 

Prezentacja osiągnięć oraz dyskusja przedstawiona w wersji online jest obecnie zjawiskiem normalnym, powszechnie znanym i akceptowanym. Czy jednak jesteśmy w stanie zaspokoić odwieczną potrzebę namacalnego poznania produktu elektronicznie i zdalnie?

Poniżej pokrótce przedstawię Wam międzynarodowe targi branżowe, w których braliśmy udział.

1160x706-rema-days

 

1. Rema Days

Międzynarodowe targi Reklamy i Druku, które odbywają się na początku każdego roku w Warszawie. Idealne rozpoczęcie pierwszego kwartału biznesowego, dzięki któremu zaznajamiamy się z obecnymi trendami u konkurencji, kierunkami rozwoju oraz nowościami wśród produktów. Rema Days to jedna z największych imprez branżowych na świecie.

Link do wydarzenia: https://www.remadays.com/pl/strona-glowna/

 

2. Promo Show Professional

Targi branżowe, które co roku odbywają się w hotelu Nowotel Centrum Warszawa. Na wydarzeniu znajdziemy najbardziej cenione marki gadżetów i artykułów promocyjnych. Promo Show Professional jest ekskluzywną wersją targów branżowych, która powstała z inicjatywy czołowych dostawców upominków reklamowych. 

Link do wydarzenia: https://promoshowprofessional.pl/pl/

 

3. PSI – Europejskie targi branżowe artykułów promocyjnych

Targi PSI, które organizowane są w mieście Düsseldorf to wiodące europejskie targi branży artykułów promocyjnych. Na wydarzeniu można spotkać około 1000 wystawców z ponad 35 krajów. Każdy reprezentant swojej firmy przedstawi przegląd swoich usług z branży mediów i reklamy oraz swoje nowe produkty.

Link do wydarzenia: https://www.psi-messe.com/en/

 

4. CTCO

Międzynarodowe wydarzenie, które odbywa się w Lyon. Targi, które pomagają zdobyć cenny wgląd w to, jak obecnie przedstawia się rynek branży reklamowej.

Targi dają możliwość zapoznania się z trendami w dziedzinie produktów reklamowych na rynku europejskim. Każdy z wystawców ma okazję przedstawienia swojej oferty osobiście wszystkim odwiedzającym. W 2020 roku na targach pojawiło się blisko 9 000 odwiedzających i 250 wystawców. 

Link do wydarzenia: https://www.salon-ctco.com/

 

 

Oczywiście wymienione przez nas wydarzenia to nie jedyne takie przedsięwzięcia w naszej branży. Wiele innych organizatorów proponuje swoje eventy, na które zjeżdżają się zainteresowani tematem uczestnicy. Na tych powyższych jednak możecie nas spotkać. Jak tylko targi pojawią się ponownie, w wersji stacjonarnej czy elektronicznej, serdecznie wszystkich zapraszamy to uczestnictwa oraz poznania nas osobiście w akcji.

 

W tym wpisie załączamy listę targów z całego świata oraz ich daty, aby każdy miał możliwość być na bieżąco: https://www.auma.de/en/exhibit/find-your-exhibitions/coronavirus-changes-in-dates-of-trade-fairs-abroad