MATERIAŁY ORGANICZNE I Z RECYKLINGU

Opublikowano: 23/05/2022

Bawełna organiczna i bawełna z recyklingu to dwa flagowe produkty firmy Mart’s Bags. Idealnie sprawdzą się jako materiał na produkcję torby bawełnianej, ale również innych produktów dostępnych w naszym asortymencie, czyli 18 modeli toreb, workoplecaki, woreczki, kosmetyczki i fartuchy. Produkt z ekologicznej bawełny będzie się ładnie prezentował, będąc przy tym wizytówką Twojej firmy. Oba materiały dostępne są w kolorze naturalnym, więc już na pierwszy rzut oka można skojarzyć je jako eko produkt.

Seria Organic&Recycled obejmuje 3 rodzaje materiałów: bawełnę organiczną o gramaturze 150, bawełnę organiczną o gramaturze 220 oraz bawełnę z recyklingu o gramaturze 150. Każdy z tych trzech produktów bawełnianych występuje w kolorze naturalnym.

Każdy z naszych produktów cechuje wysoka jakość wykonania i dbałość o każdy najmniejszy detal. Obecnie torby z bawełny organicznej i z recyklingu wpasowują się w listę TOP produktów ekologicznych. Co ważne wszystkie produkty szyjemy w Polsce, więc decydując się na skorzystanie z naszych usług wspierasz rodzimy biznes.

Materiał organiczny – co warto o nim wiedzieć?

Mianem materiału organicznego określmy materiał wytwarzany z produktów pochodzenia roślinnego, zwierzęcego lub jest z nimi ściśle związany.

Zasady i standardy, na podstawie których oceniany jest taki materiał są bardzo rygorystyczne i ściśle określone. Wszystko zaczyna się już na etapie uprawy roślin lub hodowli zwierząt. Zastosowanie tych zasad ma kolejno zastosowanie również podczas procesu produkcji oraz sposobie pakowania. Każdy z wymienionych procesów jest ściśle kontrolowany po to, aby żadne zanieczyszczenie pochodzenia nieorganicznego, chemikalia czy antybiotyki nie dostały do produktu, a proces został przeprowadzony prawidłowo. Wspomniany prawidłowy przebieg produkcji bez wyjątku powinien być całościowo organiczny, ponieważ będzie on ostatecznie wpływał na gotowy produkt. Idea towarzysząca produkcji organicznych materiałów to promowanie najlepszych metod uprawy i dbałości o środowisko.

Wróćmy do początku, czyli uprawy roślin, którą zajmują się rolnicy z holistycznym podejściem. Przy takich uprawach sztuczne nawozy, czy pestycydy są zabronione. Jest to regulowane prawnie. Gleba powinna być żyzna, bogata w składniki odżywcze, nawożona substancjami organicznymi takimi jak obornik lub kompost. W kwestii zwierząt obowiązują równie rygorystyczne zasady: muszą żyć na wolnym wybiegu oraz zakazane jest podawanie jakichkolwiek składników modyfikowanych genetycznie.

 

 

Materiał z recyklingu – co warto wiedzieć?

Przy produkcji materiałów z recyklingu używane są produkty które przechodzą przez wiele cykli życia. Istnieją produkcje wykorzystujące ponownie materiały ze zużytych ubrań, odpadów z pierwszych produkcji odzieży, odzyskanej przędzy, zregenerowanych tkanin czy butelek PET. Z tych materiałów wykonuje się włókna, które następnie służą do wytworzenia materiału z recyklingu. Ten materiał z kolei świetnie sprawdza się jako baza do tworzenia na przykład toreb materiałowych.

Produkcja takiego materiału pozwala ograniczyć tworzenie śmieci, a opracowane procesy odzyskiwania surowców i tworzenia kolejnych cyklów życia prowadzą do powstania produktów o bardzo wysokiej jakości. Firma Mart’s Bags podąża za coraz prężniej rozwijającą się dziedziną wykorzystywania surowców wtórnych. Z tego tytułu tkaniny używane do produkcji naszych produktów są sprawdzone i autoryzowane przez organizację Textile Exchange certyfikatem Recycled Claim standard.

Zdecyduj się na ekologiczny gadżet reklamowy od Mart’s Bags i ciesz się reklamą, która nie szkodzi środowisku.

 

MART'S BAGS

info@torby-bawełniane.pl

+48 797 625 351