Producent czy importer? cz.1

Opublikowano: 25/10/2020

Producent czy importer? cz.1

 

Często zastanawiamy się nad tym, z jakiego źródła pozyskać wybrany produkt. Nie jest tajemnicą, że rywalizacja na rynku pomiędzy importerami dóbr a lokalnymi producentami trwa od lat przechylając szalę raz na jedną, raz na drugą stronę. Import, czyli sprowadzanie produktów z zagranicy jest często o wiele tańszym sposobem na zaopatrzenie w zasoby.

1160x1160-producent-czy-importer 

Jakie są zatem zalety korzystania z usług lokalnych producentów?

Producent rozumiany jest jako bezpośredni twórca produktu. Towary, które wytwarza bezpośrednio reprezentują jego wartości, postawę, zaangażowanie oraz stosunek do klienta. Mamy wiele informacji, jakie niesie ze sobą produkt od producenta do klienta.

Lokalny producent to wytwórca związany z miejscem naszego zamieszkania. Ze względu na bliskość z odbiorcą rozumie, jak ważna jest dbałość o swoją opinię w otoczeniu. Działając lokalnie na mniejszym bądź większym obszarze wie, że pozytywne postrzeganie marki to duża część sukcesu.

Importer odpowiada za sprowadzane towary również mając na uwadze zadowolenie klienta, ale w przypadku niepowodzenia po prostu zmienia dostawcę. Producent lokalny musi stale dbać o dobrą jakość, aby zbudować i utrzymać zaufanie klientów. Dodatkowo lokalni producenci często angażują się w różne działania społeczne na swoim obszarze, aby przybliżyć otoczeniu swoją markę oraz zbudować relacje między firmą a potencjalnym klientem.

Jeżeli przedsiębiorca jest świadomy, tworzy swój biznes na zasadach sprawiedliwego handlu oraz uczciwego traktowania pracowników. Jako producent toreb bawełnianych dobrze wiemy, z czym wiąże się odpowiedzialność za wytworzony produkt.